fbpx

Апостиль документів від бюро перекладів «Юнона»

Апостиль документів від бюро перекладів «Юнона»: професійно, швидко, зручно.

Що таке апостиль документів

Як правило, офіційні документи дійсні тільки на території країни, яка їх видала. Апостиль – це спеціальний знак, що проставляється на офіційних документах некомерційного характеру, що спрощує трудомістку процедуру легалізації документів.

Гаазька конвенція від 5-го жовтня 1961 року скасувала вимоги легалізації іноземних офіційних документів для країн-учасниць. В Україні Гаазька конвенція вступила в дію з 22 грудня 2003 року.

Апостиль, як правило, потрібен для:
• іноземних документів, які потрібно подати в Україні;
• українських документів, які потрібно надати за кордоном.

Установи, які ставлять апостиль в Україні:

Міністерство освіти і науки України ставить апостиль на документи, виданих навчальними закладами України, а також державними органами підприємствами і організаціями, що належать до сфери освіти і науки. До таких документів належать:

  • дипломи про освіту;
  • сертифікати про присвоєння вчених ступенів;
  • атестати;
  • навчальні плани;
  • довідки з навчальних закладів тощо.

Міністерство закордонних справ України ставить апостиль на всі інші види документів.

Порядок апостилювання вищевказаними органами здійснюється відповідно до Правил апостилювання на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затверджених спільним наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України № 237.803. 151.5 від 05.12.2003 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 3 1151 \ 8472 від 12.12.2003 року.

Апостиль можна поставити тільки на документи, що видані офіційними органами
Апостиль не проставляється: на оригіналах, копіях та фотокопії паспортних документів, військових квитках, трудових книжках, дозволах на носіння зброї, свідоцтвах про реєстрацію транспортних засобів (техпаспорти), посвідченнях особи, нормативно-правових актах, роз’ясненнях і правових підставах для їх використання, документах, що мають характер листування.

Також апостиль не може бути проставлений на документах, виданих закордонними дипломатичними організаціями, адміністративних документах, що мають пряме відношення до комерційних або митних операцій, оригіналах офіційних документів, виданих організаціями колишніх Республік у складі СРСР. Апостиль може бути проставлений на копіях таких документів, завірених у встановленому порядку на території України (нотаріально).

Що потрібно для проставлення апостиля

Щоб оформити (проставлення штампа) «апостиль», необхідно подавати оригінали документів, тільки в деяких випадках «апостиль» проставляється на нотаріально завірених копіях.

Увага: ламіновані документи не приймаються для проставлення апостиля.

Після проставлення апостиля на офіційних документах, виданих на території України, для використання їх на території іншої країни, вони мають бути переведені на мову цієї країни сертифікованим перекладачем і переклад має бути завірений нотаріусом.

Якщо у Вас є питання щодо проставлення апостиля на Ваших документах, будь ласка, зверніться до нас. Ми допоможемо Вам із повним пакетом послуг (апостилізація, переклад, нотаріальне завірення).

Замовити перекладCAPTCHA ImageЗмінити питання

Замовити переклад